Семінар. Застосування хроматографії у вимірюваннях промислових викидів

З 14 по 17 лютого на базі вимірювальної екологічної лабораторії приватного підприємства «Інтер-Еко» відбулися курси підвищення кваліфікації на тему: «Застосування газової хроматографії при екологічних вимірюваннях». Проводив курси провідний фахівець Харківського центру хроматографічних технологій «Кроун» - Роман Самойлов. Програма курсів включала такі питання:Роман Самойлов демонструє пряме введення проби

  • Теоретичне підґрунтя хроматографії, зокрема газової;
  • Складові частини хроматографа та допоміжного обладнання (термодесорбер);
  • Пробопідготовка та пробовідбір (пряме введення, попередня концентрація);
  • Робота на програмному комплексі Chemstationта оформлення результатів;
  • Практичні завдання, технічне обслуговування та інше.

Практичні завдання виконувались на наявному газовому хроматографі Hewlett Packard 5890 Series II з полум’яно-іонізаційним детектором та термодесорбером виробництва SIS Inc, США. По закінченню слухачі семінару пройшли співбесіду на предмет розуміння тематики.

«Сподіваюсь, що відтепер зможемо  повною мірою використовувати газову хроматографію при аналізах викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря», - говорить начальник вимірювальної екологічної лабораторії Олександр Коц, - «Адже переважну кількість органічних речовин, а особливо, їх сукупність при аналізі викидів, можна визначити тільки за допомогою хроматографії. А всі переваги самого аналізу, такі, як висока чутливість та селективність, а також широкі можливості пробопідготовки: відбір проб у пакети, на сорбційні трубки та рідинні поглиначі - піднімає якість вимірювань на новий, значно вищий  рівень.

«З самого початку ми орієнтувались на підбір такої системи, яка з однієї сторони дозволить нам застосовувати хроматограф в рутинних аналізах, а з іншої – мати можливість гнучкої конфігурації при різноманітних застосуваннях», – інформує керівник організації «Інтер-Еко» Вадим Гончарук, - «В наших найближчих планах введення в експлуатацію іншої системи з мас-селективним детектором, що обіцяє, нарешті, вирішити проблему якісного аналізу при аналізі об’єктів довкілля. А в більш віддаленій перспективі розширити галузь нашої акредитації за рамки екологічних аналізів. Наприклад, в сторону якості харчових продуктів.

«Нам приємно спостерігати як послідовно та цілеспрямовано розвиває хроматографічну складову у власній екологічній лабораторії ПП «Інтер-Еко», – підсумовує викладач курсів – фахівець Центру хроматографічних технологій «Кроун» Роман Самойлов, - «Цей семінар є не першою співпрацею з нашим Центром – раніше було замовлення на налаштування та конфігурацію хроматографа HP 5890 Series II, а в минулому році на розробку методики визначення акролеїну та інших альдегідів (формальдегід, бутаналь) у промислових викидах методом газової хроматографії. Сподіваюсь, що і надалі буде інвестування та розвиток цього напрямку, а також подальша наша співпраця.»  

Чотири дні, які були відведені на курси сплили дуже швидко і тепер прийшов час практичної діяльності та результатів. Є сподівання, що все вдасться, адже всі  слухачі склали іспит успішно, а необхідність  в реальних замірах викидів стоїть, як ніколи, гостро!

Повернутись