Дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами

Отримання дозволу на розміщення відходівУтворення твердих відходів має місце незалежно від сфери діяльності організації. Навіть якщо підприємство спеціалізується на торгівлі чи аудиті, в будь-якому випадку в офісі скупчується макулатура й інше сміття. Зрозуміло, що для підприємств, які займаються «паперовою» роботою отримання дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами актуально далеко не завжди, що не можна сказати про промислові, переробні, видобувні і, навіть, сільськогосподарські підприємства. Останнім часом, помітно активізувалася діяльність екологічних органів і в будь-який момент фірму може відвідати з перевіркою екологічний інспектор.

Не правильне поводження з відходами може призвести до чималих штрафів, а в деяких випадках і до припинення діяльності організації. Під неправильним поводженням з відходами мається на увазі як відсутність дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами* або ж декларації про відходи*, так і несвоєчасне передавання відходів спеціалізованим організаціям з метою подальшої їх утилізації.
 
* В зв’язку із внесенням змін до Закону України «Про відходи» від 26 квітня 2014 р. відповідно до Закону України від 09.04.2014 № 1193-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» було скасовано дозвіл на розміщення відходів та ліміт на утворення та розміщення відходів (із закону «Про відходи» виключено поняття «ліміт на утворення та розміщення відходів»).
Натомість, на законодавчому рівні, було впроваджено дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами для підприємств, показник загального утворення відходів (далі Пзув) яких становить 1000 і більше (пункт «с» ст 17) та декларацію про відходи для підприємств Пзув яких менше 1000 (32 абзац ст. 1 та частина друга ст. 17). 
 
Враховуючи постійні законодавчі зміни у сфері поводження з відходами, ризик штрафів за порушення того ж екологічного законодавства значно зростає. Компанія «Інтер-Еко» завжди слідкує за змінами чинного законодавства України, щодо охорони навколишнього середовища і завжди готова надати консультації що стосуються даної сфери. До того ж перелік необхідних документів для оформлення дозволу досить широкий та такий, що потребує спеціальних знань, тому для розробки та оформлення пакету документації рекомендується користуватися послугами дослідно-консультативних організацій, які професійно володіють аспектами екологічної оцінки та юриспруденції. Також, фахівці нашої фірми проводять професійні консультації щодо правил розміщення, обліку та зберігання відходів, надають рекомендації, щодо підприємств, які займаються збиранням та передачею на утилізацію відходів і мають на це відповідні ліцензії.