Отримання дозволу на спец водокористування

Отримання дозволу на спец водокористуванняФутурологи прогнозують, що до середини XXI століття найціннішим і найбільш затребуваним ресурсом на планеті стане звичайна прісна вода. Згідно з прогнозами, в господарську діяльність будуть залучені всі водні артерії Землі крім Амазонки, північних річок Росії та Канади в силу їх віддаленості. Дійсно, сучасна енергетика, землеробство, металургія, целюлозно-паперова і хімічна промисловість вимагають все більше води. Наприклад, для виробництва тонни паперу потрібно 200 кубометрів рідини, кубометра сталі - 20 кубометрів, а енергоблок потужністю 1 млн. кіловат вимагає кубічний кілометр води на рік. Для того, щоб споживання рідини не стало безконтрольним та некерованим в багатьох країнах, в т.ч., і в Україні організаціям необхідне отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Головна функція даного документа - встановлення лімітів для певного підприємства (або приватного підприємця) на відбір і скидання води. Якщо організація використовує у технологічному процесі хоч які об'єми води - отримання дозволу на спецводокористування обов'язково. За його відсутності підприємство піддається жорстким штрафним санкціям. З липня 2009 р. в Україні їх розмір був істотно збільшений у зв'язку з тим, що Міністерство охорони навколишнього природного середовища ввело стовідсотковий коефіцієнт, на який множиться штраф. Його розмір обчислюється за формулою:

Штраф = В х Тар х 100,

Де В - обсяг води, видобутий без дозволу, а Тар - тариф за водокористування, що діє в певній галузі України.

Неважко підрахувати, що, наприклад, у Вінницькому регіоні, при нинішньому тарифі в 16,12 коп. за кубометр, не провівши отримання дозволу на спец. водокористування та використавши 1000 кубометрів рідини, порушник буде оштрафований більше, ніж на 16 тис. грн. Так, в 2010 р. вінницькому комунальному підприємству «Темп», що використовував воду без дозволу, місцева екоінспекція пред'явила претензії на суму 326,2 тис. грн. В інших регіонах Україні штрафи за незаконний відбір і скидання води доходили до півтора млн. грн., А в деяких випадках, навіть, порушувалися кримінальні справи. У зв'язку з цим, отримання дозволу є обов'язковою умовою нормальної господарської діяльності.

Оформлення всієї необхідної документації на спеціальне водокористування є досить складною і тривалою процедурою, що складається з декількох етапів:

  • Розрахунок величини відбору води та обґрунтування її потреби згідно з галузевими вимогам;
  • Узгодження обсягів відбору води в Подільській гідрогеологічної партії (м. Хмельницький) та / або в Басейновому управлінні р. Південний Буг, в залежності від виду вод (підземні, поверхневі);
  • Розробка проектів граничнодопустимих скидів у водні об'єкти (у разі необхідності);
  • Оформлення необхідного пакету документів для отримання дозволу на спеціальне водокористування;

Компанія «Інтер-Еко», володіючи великим досвідом у вирішенні вищезазначених завдань, готова взяти їх реалізацію на себе. Наші досвідчені фахівці проведуть необхідну оцінку і аналіз діяльності підприємства, на підставі чого будуть оформлені необхідні документи та здійснено їх погодження для отримання або продовження дозволу на спеціальне водокористування. Ви можете зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом.