Розробка проектних пропозицій (PIN) і (PDD)

Разработка проектных предложений (PIN) и  (PDD)Ось уже кілька років у всьому світі йде жвава торгівля квотами на викиди парникових газів. Вона здійснюється між країнами, що підписали Кіотський протокол. Продаж квот здійснюється країнами, які мають надлишки квот високоіндустріальним країнам, які відчувають їх брак. Наприклад, відповідно до  договору з Японією щодо продажу умовних одиниць діоксиду вуглецю Україна, в цілому, заробить 4,5 млрд. доларів. Цікаво, що «робити гроші з повітря» (хоч і не зовсім чистого), починаючи з 2008 р. можуть не тільки країни, але й окремі підприємства. Саме в цьому році державами-учасниками Кіотського протоколу було визначено механізм реалізації, так званих, «Проектів спільного впровадження».

У рамках таких проектів на підприємствах необхідно розробити проектні пропозиції (PIN) і техніко-економічні обґрунтування (PDD) щодо скорочення шкідливих викидів, які потім проходять державну і міжнародну експертизу. У разі схвалення та реалізації проекту, підприємство може отримати в якості винагороди та інвестицій досить значні кошти. Наприклад, в 2008 р. донецька шахта ім. Засядька завдяки реалізації проекту спільного впровадження зі скорочення викидів метану заробила близько 150 млн. євро. Ціна умовної одиниці СО2 на світових ринках становить 6-7 євро, при цьому правильне оформлення всіх процедур дозволяє отримувати кошти від їх продажу безпосередньо на рахунки підприємства.

Розробка проектних пропозицій (PIN) і техніко-економічних обґрунтувань (PDD) щодо скорочення шкідливих викидів і реалізації умовних одиниць діоксиду вуглецю має в Україні деякі особливості. Згідно із законодавством, торгувати квотами на викиди парникових газів на світовому ринку має право лише держава. Тому процес реалізації проектів спільного впровадження в нашій країні виглядає наступним чином. 

  1. Організація, що бажає продати одиниці скорочених викидів, оформляє та подає в Міністерство екології заявку, що включає проектні пропозиції (PIN) і техніко-економічне обґрунтування проекту (PDD), де він проходить процедуру реєстрації. 
  2. У разі позитивної оцінки фахівцями Міністерства на предмет відповідності необхідним вимогам, проект направляється на експертизу в Міжнародну комісію, щодо забезпечення виконання конвенції ООН про зміну клімату. 
  3. При позитивному результаті розгляду комісією, Міністерство екології підписує документ, що забезпечує подальшу реалізацію проекту. В іншому випадку Міністерство екології відмовляє підприємству із зазначенням причин такого рішення.
  4. У процесі здійснення реалізатор проекту забезпечує проведення моніторингу за скороченням викидів парникових газів незалежною організацією з контролю та експертизи. Після здійснення проекту одиниці скорочення викидів передаються державою з Національного реєстру іноземному покупцеві, а оплата перераховується підприємству-продавцю.

Компанія «Інтер-Еко» здійснює комплекс послуг з оформлення документації, необхідної для участі в проектах спільного впровадження. Ми готові відповісти на всі Ваші запитання, що стосуються даної теми по телефону або електронною поштою.